Wydarzenie wjazdu Jezusa do Jerozolimy opisali wszyscy Ewangeliści (Mt 21,1-11; Mk 11,1-11; Łk 19,29-40; J 12,12-19). Chrystus przebywający w okolicy Betfage, polecił dwóm uczniom, by z pobliskiej wsi przyprowadzili osła. Gdyby ktoś zapytał ich, czemu to robią, zgodnie z wolą Jezusa mieli odpowiedzieć: Pan go potrzebuje. Na spotkanie wjeżdżającego do Jerozolimy Chrystusa wychodzi lud z gałązkami, wykrzykujący: Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie… Hosanna na wysokościach!
Niedziela Palmowa „Niedziela Męki Pańskiej”, zwana też „Kwietną” lub „Wierzbną” – rozpoczyna najważniejszy tydzień w roku – Wielki Tydzień. Pierwsze znane zapisy dotyczące obchodzenia Niedzieli Palmowej pochodzą z dziennika pątniczki Egerii, a datowane są na lata osiemdziesiąte IV wieku. W Polsce Niedziela Palmowa obchodzona jest od średniowiecza. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy – symbol odradzającego się życia.
W naszej parafii, mszę świętą o godzinie 10:00 poprzedziła procesja. Wierni w tym duża liczba dzieci zebrali się w parku. Stąd, przy śpiewie aklamacji „Dzieci hebrajskie niosąc gałązki oliwne, wyszły naprzeciw Pana wołając i mówiąc: Hosanna na wysokości”, trzymając uniesione palmy przeszli do świątyni, by tam uczestniczyć w obrzędach Najświętszej Ofiary.